Aktuality

Ostrofest 2024

S radostí vás zveme na Ostrofest - rodinný festiválek, který se letos koná jako nově dvoudenní akce plná zábavy pro celou rodinu! Zapomeňte na stereotypní festivalové zážitky, letos přinášíme něco zcela jiného. Ostrofest není jen o hudbě, je to skutečné dobrodružství pro děti i dospělé!

V programu nás čeká pestrost aktivit – od úžasných hudebních vystoupení, jako jsou Kašpárek v rohlíku, Mother´s Angels, a Tle Lewis Creaven Band, přes energické sety DJ, až po fotbalový freestyle a pohádky pro nejmenší. Připraveny jsou také různé doprovodné programy a atrakce pro děti i dospělé, včetně setkání se zvířátky a mnoho dalšího.

Ostrofest proběhne od pátku 31. května až do sobotní noci 1. června na Ostrově za kinem Máj. Připravte se na nezapomenutelný víkend plný radosti, zábavy a rodinné pohody!

PÁTEK

TOPETO
Celý Ostrofest zahájí v pátek 31. 5. mladá nadějná kapela TOPETO, která je postavena na autorské tvorbě Antonína Hoška, talentovaného šestnáctiletého hudebníka z Vysokého Mýta. Spolu s ním kapelu tvoří a na pódiu vystoupí Petr Herynek a Jan Tošovský.

Kašpárek v rohlíku
Zlatým hřebem pátečního večera bude nejlepší babypunková kapela ve vesmíru – Kašpárek v rohlíku. Ten nám z Českých Budějovic přiveze ukázat bláznivý hudební kabaret plný veselých scének a písniček. Kapela má v repertoáru kromě své vlastní tvorby i řadu převzatých hitů, jejichž texty jsou autorsky upraveny tak, aby zaujaly hlavně dětské publikum. Od svého vzniku v roce 2007 se skupinou vystupovala řady známých osobností české hudební scény, mj. Tonya Graves či David Koller. Přijďte si i dětmi užít pořádnou punkovou nálož!

Mother´s Angels
Choceňákům velmi známá kapela Mother´s Angels hraje pop/rock, kterému dominují silné melodie, elektrické kytary a pulzující basa. Za svou kariéru má na kontě stovky odehraných koncertů nejen na největších českých festivalech, jako jsou České hrady, Rock for People, Votvírák. V pátek se mezi ně zařadí i Ostrofest!

DJ Jarda Brejl
Páteční večer uzavře a k tanci hity zejména 90. let zahraje choceňský patriot DJ Jarda Brejl.

I během pátečního večera se můžete těšit na doprovodný program. Děti si mohou zablbnout ve skákacím hradu a projít si samoobslužnou hru po Ostrově, na jejímž konci je bude čekat malá odměna. Dospělí se mohou pokochat a třeba se i něco nového dozvědět u venkovní výstavy „Proměny Ostrova“.

Samozřejmostí pestré občerstvení, o které se tradičně postarají choceňské podniky.

 

SOBOTA

Sobotní program, který začíná už v 9 hodin, odstartuje pěvecký sbor Základní umělecké školy Choceň. Poté se pódium „převlékne“ do divadelního a zejména dětské publikum se může těšit na veselou a všem dobře známou pohádku Lotrando a Zubejda v podání Divadelního spolku Šembera. Představení plné životních mouder, laskavého humoru a hudebních čísel od oblíbené dvojice Svěrák a Uhlíř je vhodné pro děti, rodiče, babičky, dědečky i ostatní dospělé diváky a je jednou z nejkrásnějších pohádek, které v Čechách za posledních 30 let vznikly. Dopolední programový blok zakončí opět ZUŠ Choceň tentokrát tanečním vystoupením.

Sax Q
4 mladé ženy + 1 baryton + 1 tenor + 2 altky = choceňské saxofonové kvarteto, které se po delší odmlce vrací na scénu! Těšit se můžete na hodinu plnou hitů vážných i nevážných, starších i současných.

Kouzelník Šeklin
Součástí bohatého programu bude i kouzelnické vystoupení Lukáše Šeklina – několikanásobného vítěze mezinárodních soutěží a držitele ocenění „nejlepší iluzionista České republiky“. Těšit se můžete na kouzelnickou show pro celou rodinu, kterou zhlédl mj. i katarský princ či diváci v Las Vegas!

Jirka Polehňa – Tajemství pohádkové knížky
Herec, autor, režisér, výtvarník, pedagog, lidový loutkář Jirka Polehňa k nám z Hradce Králové v sobotu přiveze ukázat svou celoživotní vášeň – loutkové divadlo. Těšit se můžeme na jeho autorskou pohádku „Tajemství pohádkové knížky“, která vypráví o vdavekchtivé Ježibabě Bzince, Hejkalovi, Kašpárkovi, Kalupince a houbách. Zde si přijdou na své hlavně děti od 3 let.

Karlos Freestyler
Posledním nehudebním vystoupením sobotního dne bude fotbalový freestyle v podání Karlose Freestylera, který se řadí mezi freestyle fotbalovou špičku v České republice a má zkušenosti s vystoupeními v deseti zemích světa. Čeká nás jeho krátká pódiová show, po které bude pro zájemce následovat i workshop.

Jakoby
Kapela Jakoby, složená z převážně choceňských muzikantů, hraje široký repertoár převzatých písní, které osloví široké publikum. Od country a folku přes pop až k hard rocku. Na Ostrově už to dobře znají a těší se na vás!

The Lewis Creaven Band
Fenomenální kytarista Lewis Creaven z anglického Bristolu, který v minulosti spolupracoval např. se Scottem Hammondem, současným bubeníkem Jethro Tull, či kytaristou legendárních Wishbone Ash Bobem Skeatem, se usadil v České republice, kde si ke spolupráci přizval místní rytmickou sekci. Jeho autorskou tvorbu obohacenou skladbami takových velikánů, kterými jsou např. Jimi Hendrix, Led Zeppelin nebo Pink Floyd si budeme moci poslechnout v sobotu od 20 hod.

DJ Friky a Martin Svátek
Friky, jeden z nejlepších DJů, kouzelník s gramofony, je na české hudební scéně již pěknou řádku let. Patří mezi nejvytěžovanější DJe u nás. Je moderátorem vlastní hudební show na radiu Color a má za sebou úspěšné štace na nejprestižnějších djských soutěžích planety. Martina Svátka, nevidomého zpěváka, můžete znát z mnoha hudebních projektů, z nichž ten nejvýraznější je nejspíš skupina Navigators. Těšit se můžete na jejich společné energické vystoupení a v závěru celého festivalu na Frikyho solo multižánrový set plný djských scratchů.

Během celého sobotního dne bude pódiový program okořeněn i programem doprovodným.

Velkou část Ostrova zaplní zvířátka. Malá i větší, domácí i exotická zvířata k nám z Chuchle u Jerišna přiveze Zvěřinec na statku. 1. 6. bude v Chocni ZOO!

Děti budou moci navštívit tvořivé dílničky, o které se postará Kamínek – centrum pro rodinu. Během celého dne bude dětem opět k dispozici skákací hrad a hra s úkoly, dospělým pak výstava fotografií „Proměny Ostrova“.

To stále není vše - letošní Ostrofest se totiž bude konat i „na pevnině“!

V pátek mohou děti všech věkových kategorií navštívit Dětský den v zámeckém parku. V dopoledních hodinách se o něj postará Rodinné centrum Beránek ve spolupráci s Kamínkem – centrem pro rodinu. Do parku k Penny mohou přijít mladší děti (do 5 let) v doprovodu rodičů a plnit úkoly pod dohledem Krtečka. Odpoledne bude mít úkoly a doprovodný program v parku u zámku připravené DDM Choceň. Cestu do fantazie si pro děti od 6 do 11 let nachystá Městská knihovna Choceň.

Připravte se na parádní víkend plný radosti, zábavy a rodinné pohody!

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace